Aktuálne články

joj_na-hrane.png

JOJ TV (Na hrane)

Politické diskusie a rozhovory v TV JOJ s Janou Krescanko Dibákovou počas obdobia kampane pred parlamentnými voľbami (9.6. - 27.9.), po parlamentných voľbách a počas obdobia kampane pred prezidentskými voľbami (od 9.1.2024). Foto: Rephonic.

markiza_na-telo_kovacic.png

TV Markíza (Na telo)

Politické diskusie a rozhovory v TV Markíza s Michalom Kovačičom počas obdobia kampane pred parlamentnými voľbami (9.6. - 27.9.), po parlamentných voľbách a počas obdobia kampane pred prezidentskými voľbami (od 9.1.2024). Foto: TV Markíza.

rtvs_o-5-min-12_2.jpg

RTVS (O 5 minút 12)

Politické diskusie a rozhovory v RTVS s Marekom Makarom počas obdobia kampane pred parlamentnými voľbami (9.6. - 27.9.), po parlamentných voľbách a počas obdobia kampane pred prezidentskými voľbami (od 9.1.2024). Od 1.11.2023 v pozícii moderátorky aj s Martou Jančkárovou. Foto: RTVS.

ta3_v-politike-3.png

TA3 (V politike)

Politické diskusie a rozhovory v TA3 s Richardom Dírerom a Rasťom Ilievom počas obdobia kampane pred parlamentnými voľbami (9.6. - 27.9.), po parlamentných voľbách a počas obdobia kampane pred prezidentskými voľabmi (od 9.1.2024). Foto: TA3.

rtvs_sobotne-dialogy.jpg

RTVS (Sobotné dialógy)

Politické diskusie a rozhovory v Slovenskom rozhlase - počas obdobia kampane pred parlamentnými voľbami (9.6. - 27.9.), po parlamentných voľbách a počas obdobia kampane pred prezidentskými voľbami (od 9.1.2024). Diskusie boli do konca októbra 2023 moderované Martou Jančkárovou, od 1.11.2023 sú v pozícii moderátoriek Anna Vargová a Karolína Piliarová. Foto: RTVS.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

J. Hrabko: PS novelu Trestného zákona napísalo a nepodalo, R. Fico to využil

Bratislava 24. februára (TASR) - Ak sa už Progresívne Slovensko (PS) rozhodlo napísať novelu novely Trestného zákona, ktorá by vrátila premlčacie lehoty na pôvodnú úroveň, mali ju predložiť na rokovanie do parlamentu, nie ju nosiť do podateľne Úradu vlády SR. Premiér Robert Fico (Smer-SD) túto chybu využil a zákon v podobe, ako vyhovuje vláde, predkladá vládny kabinet. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

NRSR: SaS navrhuje uznesenie, ktorým má NR SR žiadať vyšetrenie smrti...(2)

Bratislava 23. februára (TASR) - Opozičná strana SaS predložila do parlamentu návrh uznesenia, ktorým má Národná rada (NR) SR vyzvať Rusko, aby povolilo nezávislé a transparentné vyšetrovanie smrti lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného. Chce tiež zaviazať kabinet, aby si predvolal ruského veľvyslanca k tejto téme. Kritizujú pasivitu slovenskej vlády. Na piatkovej tlačovej konferencii o tom informovali poslanci NR SR Vladimíra Marcinková a Juraj Krúpa.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

NRSR: Šipoš aj Krúpa sa obávajú reputačného rizika pre SIS po krokoch vlády

Bratislava 23. februára (TASR) - Zmeny vedenia Slovenskej informačnej služby (SIS) obídením kompetencie prezidenta krajiny a zmenou štatútu tajnej služby by mohli predstavovať reputačné riziko pre našu tajnú službu. Myslia si to poslanci Národnej rady (NR) SR Michal Šipoš (klub Slovensko, KÚ, Za ľudí) a Juraj Krúpa (SaS). Obaja sa pýtajú aj na odborné predpoklady súčasného štátneho tajomníka rezortu spravodlivosti Pavla Gašpara, ktorého vláda na post riaditeľa SIS nominovala.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

NRSR: Michelko:Vláda hľadá riešenie, aby mala kontrolu nad spravodajskou službou

Bratislava 23. februára (TASR) - Vláda hľadá spôsoby, aby mala kontrolu nad spravodajskou službou, keďže predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini avizoval, že zmenu zákona nepodporí a zo strany prezidentky Zuzany Čaputovej boli jasné náznaky, že pri menovaní nominanta vlády súčinná nebude. Uviedol to poslanec Národnej rady (NR) SR za SNS Roman Michelko. Detaily pripravovaného riešenia podľa vlastných slov nepozná. Vláda však podľa neho pozná legislatívu a urobí všetko tak, aby to bolo v poriadku.