Aktuálne články

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

OĽANO a priatelia: Zavreté hranice nevyriešia problém,znepríjemnia život občanom

Bratislava 4. októbra (TASR) - Dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom nie je efektívne opatrenie a nie je v súlade so Schengenským kódexom. Tvrdí to bývalý minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO a priatelia), podľa ktorého kontroly znepríjemnia život najmä občanom SR. Ako poznamenal, migranti nepôjdu cez strážené hraničné priechody, ale cez zelenú hranicu. TASR o tom informoval hovorca hnutia Matúš Bystriansky.

InfoVolby.sk

Voľby23: Prezidentka sa s R. Sulíkom stretne v pondelok

Bratislava 4. októbra (TASR) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa v rámci série povolebných rokovaní stretne v pondelok (9. 10.) aj s predsedom SaS Richardom Sulíkom. Pre TASR to uviedol prezidentkin hovorca Martin Strižinec. Prezidentku čaká v pondelok stretnutie aj s lídrom SNS Andrejom Dankom. S predsedom hnutia OĽANO a priatelia Igorom Matovičom sa má stretnúť vo štvrtok (5. 10.).

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Kollár: Zásah v sídle Fun rádia bol cirkus, polícia chce prekryť svoje zlyhanie

Bratislava 4. októbra (TASR) - Ranný zásah v sídle Fun rádia v Bratislave považuje predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) za policajný cirkus, ktorým chce polícia prekryť zlyhanie pri ochrane hraníc. Zdôraznil, že akcia nemá nič spoločné s politikou. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) si podľa Kollára prišli po faktúry, ktoré už boli odovzdané pred tromi mesiacmi.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Premiér: Kontroly na hranici budú náhodné, zamerajú sa na podozrivé vozidlá

Bratislava 4. októbra (TASR) - Kontroly na hranici s Maďarskom, ktoré sa zavádzajú od štvrtka (5. 10.) do 14. októbra, budú náhodné. Zamerajú sa najmä na podozrivé vozidlá, snahou bude čo najmenej obmedziť plynulosť premávky. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol premiér Ľudovít Ódor poverený vedením rezortu vnútra. Dodal, že kontroly na hraniciach naďalej nepovažuje za riešenie migračnej situácie v Európskej únii.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Psychologička: Úspech strany Smer-SD vo voľbách znamená, že ľudia hľadajú istotu

Bratislava 4. októbra (TASR) - Úspech strany Smer-SD v predčasných parlamentných voľbách možno vysvetliť tým, že časť voličov po období pandémie nového koronavírusu a vojny na Ukrajine hľadá istotu, stabilitu a silného lídra. To pre nich podľa výsledku volieb reprezentuje bývalý premiér Robert Fico. Pre TASR to uviedla sociálna psychologička z Ústavu výskumu sociálnej komunikácie Slovenskej akadémie vied Barbara Lášticová.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Premiér sa zúčastní na samite Európskeho politického spoločenstva v Španielsku

Bratislava 4. októbra (TASR) - Premiér Ľudovít Ódor sa vo štvrtok (5. 10.) zúčastní na samite Európskeho politického spoločenstva v španielskej Granade. Cieľom rokovania je okrem iného posilnenie bezpečnosti, stability a prosperity v európskom regióne. Do krajiny predseda vlády odcestuje v stredu. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.