Aktuálne články

joj-24_diskusie-6.png

Voličský manuál (prezidentské voľby 2024)

Odkedy a ako prebieha volebná kampaň? Existuje volebná kaucia aj pri prezidentských voľbách? Aký je finančný limit pre vedenie kampane? Môžu kampaň viesť aj iné osoby, či subjekty? Ako zistím, že som zapísaná/ý vo voličskom zozname? Komu a na aké číslo volať, keď mám problém vo volebný deň? (Foto: TV JOJ)

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Monitor:PS možno Rašiho ako šéfa NRSR nepodporí,Drucker spory v koalícii odmieta

Bratislava 21. apríla (TASR) - V otázke nominácie na nového predsedu Národnej rady (NR) SR platí podľa šéfa rezortu školstva Tomáša Druckera (Hlas-SD) koaličná zmluva. Špekulovať o prípadných konfliktoch v koalícii mu príde zbytočné. Poslankyňa NR SR Lucia Plaváková (Progresívne Slovensko) si myslí, že rozbroje v koalícii je vidieť nielen v tejto otázke. Pripustila možnosť, že Progresívne Slovensko (PS) by do funkcie šéfa parlamentu nepodporilo aktuálneho kandidáta Hlasu, ministra investícií Richarda Rašiho. Uviedli to v nedeľu v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Monitor:Hlas si zvolí nového predsedu na sneme 1. júna, PS svoje vedenie 4. mája

Bratislava 21. apríla (TASR) - O tom, kto bude novým predsedom Hlasu-SD, sa rozhodne na sneme strany 1. júna v Košiciach. V televíznej diskusii TA3 V politike to v nedeľu uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Spoludiskutujúci v relácii, predseda hnutia PS Michal Šimečka, informoval, že bude 4. mája opätovne kandidovať na pozíciu predsedu strany PS.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

NRSR: Žiga sa na Malorke zúčastní na Konferencii predsedov parlamentov krajín EÚ

Bratislava 21. apríla (TASR) - Podpredseda Národnej rady (NR) SR Peter Žiga (Hlas-SD), ktorý je v súčasnosti poverený výkonom právomocí predsedu parlamentu, v nedeľu odcestuje do Španielskeho kráľovstva. Na Malorke sa zúčastní na Konferencii predsedov parlamentov krajín Európskej únie. Sprevádzať ho budú aj predseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Ján Ferenčák a poslanec Samuel Migaľ (obaja Hlas-SD). TASR o tom informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou NR SR.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

NRSR: Poslanci budú pokračovať v schôdzi od utorka

Bratislava 21. apríla (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR budú v rokovaní na aktuálnej 12. schôdzi pokračovať opäť od utorka (23. 4.). Podľa programu zverejneného na webe NR SR by sa mali zákonodarcovia v utorok venovať novele zákona o verejnom obstarávaní a zákonu o ochrane spotrebiteľa. Následne by mali ukončiť diskusiu k novele zákona o Fonde na podporu umenia. Počas utorka by poslanci nemali hlasovať. O prerokovaných bodoch by mali rozhodnúť až v stredu (24. 4.)

InfoVolby.sk

Monitor: Raši: Riešenia kompenzácií výdavkov na 13. dôchodky predstavia ministri

Bratislava 20. apríla (TASR) - Riešenie kompenzácií výdavkov na schválené 13. dôchodky predstavia v najbližšom období minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) a práce Erik Tomáš (Hlas-SD). V rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy o tom ubezpečil minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši.