Aktuálne články

markiza_na-telo_kovacic.png

TV Markíza (Na telo)

Politické diskusie a rozhovory v TV Markíza s Michalom Kovačičom počas obdobia kampane pred parlamentnými voľbami (9.6. - 27.9.), po parlamentných voľbách a počas obdobia kampane pred prezidentskými voľbami (od 9.1.2024). Foto: TV Markíza.

rtvs_o-5-min-12_2.jpg

RTVS (O 5 minút 12)

Politické diskusie a rozhovory v RTVS s Marekom Makarom počas obdobia kampane pred parlamentnými voľbami (9.6. - 27.9.), po parlamentných voľbách a počas obdobia kampane pred prezidentskými voľbami (od 9.1.2024). Od 1.11.2023 v pozícii moderátorky aj s Martou Jančkárovou. Foto: RTVS.

ta3_v-politike-3.png

TA3 (V politike)

Politické diskusie a rozhovory v TA3 s Richardom Dírerom a Rasťom Ilievom počas obdobia kampane pred parlamentnými voľbami (9.6. - 27.9.), po parlamentných voľbách a počas obdobia kampane pred prezidentskými voľabmi (od 9.1.2024). Foto: TA3.

rtvs_sobotne-dialogy.jpg

RTVS (Sobotné dialógy)

Politické diskusie a rozhovory v Slovenskom rozhlase - počas obdobia kampane pred parlamentnými voľbami (9.6. - 27.9.), po parlamentných voľbách a počas obdobia kampane pred prezidentskými voľbami (od 9.1.2024). Diskusie boli do konca októbra 2023 moderované Martou Jančkárovou, od 1.11.2023 sú v pozícii moderátoriek Anna Vargová a Karolína Piliarová. Foto: RTVS.

joj_na-hrane.png

JOJ TV (Na hrane)

Politické diskusie a rozhovory v TV JOJ s Janou Krescanko Dibákovou počas obdobia kampane pred parlamentnými voľbami (9.6. - 27.9.), po parlamentných voľbách a počas obdobia kampane pred prezidentskými voľbami (od 9.1.2024). Foto: Rephonic.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

NRSR: SaS odsudzuje zrušenie dotačnej výzvy v programe Ľudské práva

Bratislava 21. februára (TASR) - Opozičná SaS odsudzuje zrušenie dotačnej výzvy v programe Ľudské práva. Považuje to za bezprecedentné. Uviedli to poslanci Národnej rady (NR) SR za SaS na stredajšej tlačovej konferencii. SaS spolu s ďalšími opozičnými stranami v tejto veci iniciovala mimoriadny parlamentný výbor pre ľudské práva. Chcú naň pozvať ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD).

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

B. Susko: Je štandardné, že zverejnenie obsiahlych zákonov trvá niekoľko týždňov

Bratislava 21. februára (TASR) - Zverejnenie obsiahlych právnych úprav v Zbierke zákonov trvá niekoľko týždňov, je to štandardný proces. V súvislosti s otázkami na zverejnenie schválenej novely Trestného zákona to vyhlásil minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD). Nevedel povedať, kedy sa nová legislatíva zverejní. Chce predísť chybám, preto nechce, aby sa proces uponáhľal.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Vláda stiahla návrh novely o ochrane oznamovateľov, na zámere trvá (2)

Bratislava 21. februára (TASR) - Vláda v stredu vzala späť návrh novely zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti spolu s návrhom na skrátené legislatívne konanie. Argumentuje zmenou skutkových okolností a situácie, na ktoré návrh reagoval. Naďalej trvá na zámere novely, plánuje ju predložiť v riadnom legislatívnom procese spolu s ďalšími zmenami. O návrhu mal rokovať parlament na aktuálnej schôdzi.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

NRSR: SaS vyzvala premiéra a predsedu NR, aby nespochybňovali ústavné inštitúcie

Bratislava 21. februára (TASR) - Opozičná SaS vyzvala premiéra Roberta Fica (Smer-SD) a predsedu Národnej rady (NR) SR Petra Pellegriniho (Hlas-SD), aby nespochybňovali ústavné inštitúcie na Slovensku. Strana považuje za neprijateľné, aby sa na takomto spochybňovaní ústavných pilieroch podieľali. Kritizuje najmä vyjadrenia v súvislosti s Ústavným súdom (ÚS) SR a novelou Trestného zákona.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

ICJK: Novinári vlani čelili najmä verbálnym vyhrážkam či online hrozbám

Bratislava 21. februára (TASR) - Novinári vlani čelili najmä vyhrážkam a online hrozbám, ale aj osobným útokom, žalobám či vyhrážkam smrti. Vyplýva to z výročnej správy platformy Bezpečná.žurnalistika.SK, ktorá v roku 2023 evidovala 48 hlásení o útokoch na novinárov. V stredu o tom informoval Lukáš Diko, šéfredaktor Investigatívneho centra Jána Kuciaka (ICJK), pod ktoré platforma spadá.