Aktuálne články

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Voľby23: Prezidentka sa s R. Sulíkom stretne v pondelok

Bratislava 4. októbra (TASR) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa v rámci série povolebných rokovaní stretne v pondelok (9. 10.) aj s predsedom SaS Richardom Sulíkom. Pre TASR to uviedol prezidentkin hovorca Martin Strižinec. Prezidentku čaká v pondelok stretnutie aj s lídrom SNS Andrejom Dankom. S predsedom hnutia OĽANO a priatelia Igorom Matovičom sa má stretnúť vo štvrtok (5. 10.).

InfoVolby.sk

Kollár: Zásah v sídle Fun rádia bol cirkus, polícia chce prekryť svoje zlyhanie

Bratislava 4. októbra (TASR) - Ranný zásah v sídle Fun rádia v Bratislave považuje predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) za policajný cirkus, ktorým chce polícia prekryť zlyhanie pri ochrane hraníc. Zdôraznil, že akcia nemá nič spoločné s politikou. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) si podľa Kollára prišli po faktúry, ktoré už boli odovzdané pred tromi mesiacmi.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Premiér: Kontroly na hranici budú náhodné, zamerajú sa na podozrivé vozidlá

Bratislava 4. októbra (TASR) - Kontroly na hranici s Maďarskom, ktoré sa zavádzajú od štvrtka (5. 10.) do 14. októbra, budú náhodné. Zamerajú sa najmä na podozrivé vozidlá, snahou bude čo najmenej obmedziť plynulosť premávky. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol premiér Ľudovít Ódor poverený vedením rezortu vnútra. Dodal, že kontroly na hraniciach naďalej nepovažuje za riešenie migračnej situácie v Európskej únii.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Psychologička: Úspech strany Smer-SD vo voľbách znamená, že ľudia hľadajú istotu

Bratislava 4. októbra (TASR) - Úspech strany Smer-SD v predčasných parlamentných voľbách možno vysvetliť tým, že časť voličov po období pandémie nového koronavírusu a vojny na Ukrajine hľadá istotu, stabilitu a silného lídra. To pre nich podľa výsledku volieb reprezentuje bývalý premiér Robert Fico. Pre TASR to uviedla sociálna psychologička z Ústavu výskumu sociálnej komunikácie Slovenskej akadémie vied Barbara Lášticová.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Premiér sa zúčastní na samite Európskeho politického spoločenstva v Španielsku

Bratislava 4. októbra (TASR) - Premiér Ľudovít Ódor sa vo štvrtok (5. 10.) zúčastní na samite Európskeho politického spoločenstva v španielskej Granade. Cieľom rokovania je okrem iného posilnenie bezpečnosti, stability a prosperity v európskom regióne. Do krajiny predseda vlády odcestuje v stredu. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

InfoVolby.sk
Agentúrne správy

Oznámenie: Konferencia Vysoké školy a spoločnosť

Konferencia pod názvom Vysoké školy a spoločnosť - od dialógu k spoločným cieľom sa uskutoční vo štvrtok 5. októbra o 09.00 h v priestoroch Ekonomickej univerzity, Dolnozemská 1/b v Bratislave. Konferencia sa koná pod záštitou a za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Daniela Bútoru. Podujatie je venované stavu vysokých škôl na Slovensku, uplatniteľnosti absolventov na trhu práce, konkurencieschopnosti vzdelávacích inštitúcií v porovnaní so zahraničnými školami a etickým princípom v akademickom prostredí.