Volebná kalkulačka pre druhé kolo prezidentských volieb

VoteMatch asset 15 1-1.jpg

Viac ako 60 tisíc používateľov využilo jednu z našich volebných kalkulačiek pred prvým kolom volieb a okolo 100 tisíc ľudí prišlo na náš portal.

Veľmi nás teší, že tak veľa ľudí využíva naše volebné kalkulačky a chodí si po informácie na náš portál. Cieľom volebnej kalkulačky je ukázať, že pri voľbách je dôležité, aby sme nenaleteli na lacné sľuby alebo výzor. Aj keď sa nám niekto páči na prvý pohľad, má dobré plagáty alebo často vyskakuje zo sociálnych sietí, dôležitejšie sú jeho hodnoty. Ak niekto na prvý pohľad vyzerá až príliš dobre, mal by to byť pre nás red flag. Je dôležité si ho poriadne preklepnúť a rozhodovať sa na základe informácií. Aj vďaka volebnej kalkulačke môžete zistiť, že sa s kandidátom vôbec nezhodujete na pre vás dôležitých otázkach. Je to minimum, čo môžete spraviť pre informované rozhodovanie.

A ešte jedna vec. Voľby sú súťaž, ktorá má svoje jasné pravidlá a preto si treba dať pozor a nenaletiť na dezinformácie, ktoré sa môžu šíriť o jednom či druhom kandidátovi. Hoci je prezident vrchný veliteľ našich ozbrojených síl, nemá právomoc poslať našich vojakov do vojny. Aj preto si vyskúšajte volebnú kalkulačku, dozviete sa v nej viac o oboch kandidátoch. Pre druhé kolo sme pre vás pripravili spolu 30 otázok, odpovede vám zaberú asi 5-10 minút. 

Príliš dokonalá zhoda?

Ideálny kandidát?