A. Danko už spoznal trest za nehodu, dva roky nebude šoférovať a zaplatí...(3)

Bratislava 26. apríla (TASR) - Podpredseda parlamentu Andrej Danko (SNS) nemôže po januárovej dopravnej nehode v bratislavskej Dúbravke dva roky šoférovať. Zaplatiť musí aj pokutu. Uviedol to v piatok pri upratovaní Dúbravky, do ktorého sa v súvislosti s nehodou dobrovoľne zapojil.

"Dva roky šoférovať nebudem a zaplatím pokutu," uviedol Danko. Semafor podľa svojich slov zaplatil. Odmieta, že bol v čase nehody pod vplyvom alkoholu. Avizoval, že popoludní zverejní dôkaz, že z miesta incidentu odišiel pre zlomený zub. Nebráni sa zverejneniu videa z nehody.

"Zverejnenie kamerových záznamov z nehody podpredsedu parlamentu Andreja Danka je v súčasnosti plne v kompetencii Policajného zboru," uviedla pre TASR prokurátorka a hovorkyňa Krajskej prokuratúry Bratislava Gabriela Kováčová.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave v piatok popoludní zverejnilo na sociálnej sieti video s popisom "dopravná nehoda zo dňa 11.1.2024 v mestskej časti Bratislava - Dúbravka". Na otázky o Dankovom treste polícia uviedla, že sa nevyjadruje ku konkrétnym fyzickým ani k právnickým osobám, ale poskytuje informácie ku konkrétnym prípadom.

K dopravnej nehode lídra SNS došlo 11. januára v bratislavskej Dúbravke. Danko mal podľa svojich slov dostať šmyk a naraziť do semafora. Opozícia kritizovala, že odišiel z miesta incidentu. Vec od marca vyšetrovali ako priestupok.

UPOZORNENIE: Správa bola rozšírená o 4. odsek.