Prieskumy verejnej mienky

Prieskumy verejnej mienky mapujúce vývoj preferencií potenciálnych, aj registrovaných kandidátov na prezidenta. Rovnako aj prieskumy verejnej mienky mapujúce vývoj preferencií politických strán, ako aj iné zaujímavé zistenia, zverejnené od vyslovenia nedôvery vláde Eduarda Hegera (15. december 2022), a následne od predčasných parlamentných volieb (30. september 2023).

Zverejňujeme prieskumy od troch renomovaných agentúr (AKO, FOCUS a Ipsos).

 • focus_exit-poll.png

  Exit Polls

  Okamžité volebné odhady po uzavretí volebných miestností - exit polls organizované nezávisle agentúrami FOCUS (pre TV Markíza) a Median SK (pre RTVS).

 • ako_logo-3.png

  Agentúra AKO

  Agentúra AKO pôsobí na trhu od roku 1991, kedy ako prvá na Slovensku začala realizovať kvalitatívny marketingový výskum. Agentúra dodržuje medzinárodný Etický kódex ESOMAR (Európskej organizácie pre marketingový výskum), ako aj Štandardy marketingového výskumu SAVA (Slovenskej asociácie výskumných agentúr). Václav Hřích, managing director agentúry AKO, je v súčasnosti podpredsedom Slovenskej asociácie výskumných agentúr.

 • ipsos_logo-2.jpg

  Agentúra Ipsos

  Ipsos založil v roku 1975 v Paríži Didier Truchot . V období 1990-98 expandoval do Severnej Ameriky a Latinskej Ameriky. V roku 1992 vznikla v Českej republike spoločnosť Tambor, ktorá v roku 1997 otvorila svoju pobočku aj na Slovensku a v roku 2007 sa stala účasťou siete Ipsos. Od roku 2013 používa na Slovensku firma názov Ipsos. Firmu na Slovensku vedie Jakub Hankovský.

 • focus_logo-3.png

  Agentúra FOCUS

  Agentúra FOCUS patrí od svojho vzniku v roku 1991 medzi popredné slovenské výskumné spoločnosti. Špecializuje sa na poskytovanie analytických služieb a odborného poradenstva v marketingovom výskume a vo výskume verejnej mienky. Je členom profesných združení ESOMAR (Európska organizácia pre marketingový výskum) a SAVA (Slovenská asociácia výskumných agentúr). Riaditeľom je Martin Slosiarik.