Avízo: MZVEZ: Minister J. Blanár a štátny tajomník R. Chovanec na pracovnej...

Avízo: MZVEZ: Minister J. Blanár a štátny tajomník R. Chovanec na pracovnej ceste v Indii

Bratislava 20. februára (TASR) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár bude v dňoch 20. - 23. februára 2024 na pracovnej ceste v Indii pri príležitosti konania najvýznamnejšej geopolitickej konferencie v južnej Ázii o zahraničnej politike, ekonomike a bezpečnosti Raisina Dialogue. Obchodná misia, na ktorej bude ministra Juraja Blanára sprevádzať štátny tajomník MZVEZ SR Rastislav Chovanec a 22-členná podnikateľská delegácia, bude zameraná predovšetkým na podporu a rozvoj obchodných vzťahov medzi slovenskými a indickými spoločnosťami.

Minister J. Blanár absolvuje rokovanie s indickým partnerom Subrahmanyamom Jaishankarom a taktiež s indickým štátnym tajomníkom pre obranu a obrannú produkciu Giridharom Aramanom. Štátny tajomník R. Chovanec sa stretne so štátnym tajomníkom na indickom ministerstve obchodu Somom Parkashom.

Šéf slovenskej diplomacie otvorí počas pracovnej cesty v Indii Slovenský inovačný a technologický deň, ktorý organizuje Veľvyslanectvo SR v Dillí s cieľom predstaviť najinovatívnejšie slovenské spoločnosti a podporiť partnerstvá s indickými firmami. Minister J. Blanár a štátny tajomník R. Chovanec vystúpia aj na medzinárodnom obchodnom fóre Konkláva India – Európa o podnikaní a udržateľnosti.

TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

UPOZORNENIE: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.