Avízo: MZVEZ: Minister Juraj Blanár sa v Prahe zúčastní na rokovaní ministrov...

Avízo: MZVEZ: Minister Juraj Blanár sa v Prahe zúčastní na rokovaní ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej skupiny

Bratislava 19. marca (TASR) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Juraj Blanár bude vo štvrtok 21. marca 2024 v Prahe rokovať s ministrami zahraničných vecí Česka, Maďarska a Poľska v rámci stretnutia štátov Vyšehradskej skupiny (V4).

Rokovanie ministrov zahraničných vecí V4 nadviaže na februárový samit predsedov vlád krajín Vyšehradskej skupiny v Prahe. Šéfovia diplomacií budú diskutovať o rozširovaní Európskej únie, o aktuálnej situácii na Ukrajine a na Blízkom východe. Na rokovaní sa budú tiež venovať úlohám Medzinárodného vyšehradského fondu.

Akreditáciu novinárov na fototermín a tlačovú konferenciu zabezpečuje Ministerstvo zahraničných vecí Českej republiky. Žiadosť o akreditáciu (meno, redakcia, pozícia, telefonický kontakt) je potrebné zaslať najneskôr do utorka 19. marca 2024 do 23.59 hod. emailom na adresu [email protected]. Bližšie informácie a program pre médiá sú zverejnené na webovej stránke MZV ČR.

TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.