Avízo: MZVEZ: Minister Wlachovský odcestuje do Luxemburgu na zasadnutie ...

Avízo: MZVEZ: Minister Wlachovský odcestuje do Luxemburgu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci

Bratislava 22. októbra (TASR) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský sa 23. októbra 2023 zúčastní na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Luxemburgu.

Hlavnými témami rokovania ministeriek a ministrov zahraničných vecí členských štátov Únie budú dianie na Blízkom východe po útoku Hamasu na Izrael, pokračujúca vojenská agresia Ruska proti Ukrajine a situácia v Náhornom Karabachu. Na okraj zasadnutia Rady EÚ sa uskutoční stretnutie šéfov diplomacií štátov Únie s partnermi z krajín Strednej Ázie.

TASR o tom informovali z komunikačného odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

UPOZORNENIE: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.