Avízo: MZVEZ: Minister Wlachovský vystúpi na Bledskom strategickom fóre 2023

Bratislava 28. augusta (TASR) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Wlachovský vystúpi v utorok (29. 8.) v panelovej diskusii na 18. ročníku Bledského strategického fóra v Slovinsku. Podujatie sa koná v dozvukoch ničivých záplav, ktoré v lete postihli Slovinsko, a jeho ústrednou témou je "Solidarita pre globálnu bezpečnosť".

V diskusnom paneli s názvom "Dovidenia Európa? – globálny líder alebo globálny vazal: Európa v novej geopolitickej dobe" bude spolu so šéfom slovenskej diplomacie diskutovať aj podpredsedníčka vlády a ministerka pre zahraničné veci a európske záležitosti Slovinska Tanja Fajon. Na okraj fóra minister Wlachovský absolvuje sériu bilaterálnych rokovaní s rezortnými partnermi, stretne sa aj s líderkou bieloruskej opozície Sviatlanou Cichanovskou.

TASR o tom informovali z komunikačného odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

UPOZORNENIE: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.