Avízo: MZVEZ: Štátny tajomník M. Eštok odcestuje na stretnutie štátnych...

Avízo: MZVEZ: Štátny tajomník M. Eštok odcestuje na stretnutie štátnych tajomníkov pre európske záležitosti do Budapešti

Bratislava 12. júna (TASR) - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok dnes odcestuje do Budapešti, kde sa v dňoch 12. a 13. júna 2024 zúčastní na neformálnom stretnutí štátnych tajomníkov pre európske záležitosti členských štátov Európskej únie.

Štátni tajomníci sa budú venovať prioritám nadchádzajúceho predsedníctva v Rade EÚ, ktoré od 1. júla 2024 preberie v rámci polročnej rotácie Maďarsko. Témou neformálneho stretnutia budú tiež výzvy pre oblasť bezpečnostnej a obrannej politiky v novom inštitucionálnom cykle a rovnako diskusia o vnútorných a organizačných záležitostiach.

TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.