Avízo: MZVEZ: Štátny tajomník M. Eštok odcestuje na zasadnutie Výboru ...

Avízo: MZVEZ: Štátny tajomník M. Eštok odcestuje na zasadnutie Výboru ministrov Rady Európy v Štrasburgu

Bratislava 15. mája (TASR) - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok sa v dňoch 16. – 17. mája 2024 zúčastní na zasadnutí Výboru ministrov Rady Európy v Štrasburgu.

Výročné zasadnutie vrcholného orgánu Rady Európy sa bude na záver polročného lichtenštajnského predsedníctva venovať predovšetkým reakcii Rady Európy na ruskú agresiu voči Ukrajine a implementácii hlavných princípov deklarácie prijatej minulý rok na štvrtom samite hláv štátov a vlád v Reykjavíku.

Zasadnutie výboru ministrov sa ponesie v znamení osláv 75. výročia založenia tejto najstaršej paneurópskej politickej organizácie. Súčasťou programu bude tiež symbolický akt odovzdania predsedníckeho kľúča vo Výbore ministrov Litve.

TASR o tom informovali z komunikačného odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

UPOZORNENIE: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.