D. Keketi zdôraznil potrebu dobudovať športové centrá národného významu

Bratislava 13. marca (TASR) - Minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi (nominant SNS) podčiarkol potrebu dobudovať pre šport centrá národného významu. Urobil tak po stretnutí s českým štátnym tajomníkom pre šport Jánom Krišandom a so zástupcami českej Národnej športovej agentúry. TASR o tom informoval hovorca rezortu Tomáš Kováč.

"Je nevyhnutné, aby v oboch krajinách došlo k dobudovaniu centier národného významu a v oboch experti hľadajú správny systémový kľúč, ako pristúpiť k rozhodovaniu o ich financovaní," uviedol Keketi. Skonštatoval, že v ČR evidujú až desaťnásobne väčšie požiadavky na výstavbu športovísk, ako sú ich možnosti. Deklaroval, že jeho rezort sa bude na Slovensku snažiť zrýchliť procesy vedúce k príprave a výstavbe takýchto stredísk.

Na Slovensku požiadavku na športovisko takéhoto významu podľa slov ministra spĺňa najlepšie centrum v Šamoríne. Podotkol však, že je v súkromnom vlastníctve a chýba v ňom veľká športová hala. Podľa rezortu sú veľké športové podujatia aj investičnou príležitosťou, ktorá sa do štátneho rozpočtu vráti vo forme vyššieho výberu na daniach z návštevníkov.

Čo sa týka bezpečnosti na štadiónoch, Slovensko a ČR by mohli vytvoriť spoločnú pracovnú skupinu. Cieľom je podľa slov ministerstva zlepšenie bezpečnosti, aby sa na štadióny vrátili aj rodiny, ktoré sa často na exponované zápasy boja chodiť. Ministerstvo zároveň poukázalo aj na potrebu systematickej podpory mládeže.