Doprava: ŽSR evidujú za posledný mesiac viacero smrteľných zrážok vlaku

Bratislava 1. augusta (TASR) - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zaznamenali v období od 3. júla do 31. júla sedem smrteľných zrážok vlaku s osobou a tiež smrteľnú zrážku vlaku s motocyklistkou. Došlo aj k dvom zrážkam vlaku s motorovým vozidlom. TASR o tom informoval Denis Dymo z odboru komunikácie a marketingu ŽSR.

"Železnice Slovenskej republiky vyzývajú verejnosť na opatrnosť pri pohybe v blízkosti železničnej trate," uviedol Dymo. Podotkol, že vlak môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti aj viac ako kilometer a následky zrážky s ním bývajú fatálne. Zároveň železnice apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie.

ŽSR evidujú i prípady vandalizmu, a preto opätovne upozorňujú aj na jeho nebezpečné dôsledky. Verejnosť žiadajú, aby bola všímavá k dianiu na železnici. Pri podozrivom konaní či pohybe cudzích osôb na železnici odporúčajú kontaktovať políciu.