HaZZ má nových krajských riaditeľov a okresného riaditeľa

Bratislava 15. augusta (TASR) - Dve krajské riaditeľstvá Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) majú nové vedenie. Šéfom krajského riaditeľstva v Trnave sa stal Zoltán Takács, v Žiline vymenovali Stanislava Zdařila. Novým okresným riaditeľom HaZZ v Senici sa stal Peter Šefčík. TASR o tom informovala Bianka Královičová z oddelenia komunikácie Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Takács pôsobí v HaZZ od roku 1998, keď začal pracovať na odbore požiarnej ochrany Okresného úradu Hlohovec ako starší požiarnik a neskôr ako vedúci technik špecialista. Následne pôsobil ako operačný dôstojník, riaditeľ Okresného riaditeľstva (OR) HaZZ v Trnave a neskôr ako zástupca krajského riaditeľa.

Zdařil pôsobí v HaZZ od roku 1997, keď začal pracovať na odbore požiarnej ochrany Okresného úradu v Čadci ako vedúci technik špecialista. Neskôr bol vymenovaný do funkcie riaditeľa OR HaZZ v Čadci, následne tiež zástupcu krajského riaditeľa HaZZ v Žiline.

Šefčík pôsobí v HaZZ od roku 2008, keď nastúpil na výkon funkcie hasiča záchranára. Bol tiež veliteľom Hasičskej stanice Kúty. Následne zastával funkciu vedúceho oddelenia operatívno-technického na OR HaZZ v Senici.