Hlas-SD vyzýva vládu, aby zastavila systematickú ekonomickú likvidáciu samospráv

Bratislava 15. septembra (TASR) - Strana Hlas-SD vyzýva vládu, aby zastavila systematickú ekonomickú likvidáciu samospráv. Tvrdí, že súčasná vláda premiéra Ľudovíta Ódora pokračuje v politike, ktorú zaviedli predchádzajúce vlády Eduarda Hegera a Igora Matoviča. TASR o tom informovala hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

"Ódor je vzorný žiak Matoviča a Hegera a pokračuje v ekonomickej genocíde miest a obcí. Podľa našich informácií samosprávam nebude vyplatená energetická pomoc známa ako FAST CARE 2 a ani s určitosťou sa nedá potvrdiť, že mestám a obciam bude do konca roka doručená prvá finančná pomoc známa ako FAST CARE 1," uviedol expert strany pre samosprávy Michal Kaliňák.

Hlas-SD tiež upozorňuje na východiská pre reformu samosprávy, ktorých autori sa prikláňajú k zlučovaniu obcí. Pripomína, že Matovič, Heger a Ódor systematiky ubližovali mestám a obciam, presúvali na nich povinnosti bez financií, robili si z nich sponzorov svojich sociálnych experimentov a tak ich posúvali k ekonomickej priepasti.