Hnutie OĽANO a priatelia podalo trestné oznámenie na finančníka J. Haščáka

Bratislava 26. septembra (TASR) - Hnutie OĽANO a priatelia podalo v utorok na Národnej kriminálnej agentúre trestné oznámenie na finančníka Jaroslava Haščáka. Dôvodom je podľa lídra OĽANO Igora Matoviča podozrenie zo spáchania trestného činu podplácania.

Podozrenia z korupcie majú podľa Matoviča vyplývať z údajnej komunikácie medzi exministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) a Haščákom. "Upláca politikov s účelom, aby dosiahol svoj osobný prospech," podotkol Matovič. Líder OĽANO je presvedčený o tom, že je vo verejnom záujme, aby sa podozreniami zo spáchania trestného činu zaoberali orgány činné v trestnom konaní.

Matovič zverejnil v nedeľu (24. 9.) úryvok údajnej komunikácie z jesene 2020 medzi Sulíkom a Haščákom. Ten mal podľa správ Sulíka inštruovať v argumentácii pri riešení dofinancovania zdravotných poisťovní. Sulík sa odmietol vyjadrovať k obsahu údajnej komunikácie. Pripomenul, že on ani SaS nemá žiadne korupčné prípady. Haščák očakáva, že polícia začne trestné stíhanie pre korupciu, prípadne iné trestné činy, ktorých sa dopustila osoba, ktorá ponúkla Matovičovi spomínanú komunikáciu, za čo žiadala milión eur. Mala by podľa neho konať aj voči Matovičovi pre neoznámenie trestného činu. Vyzval tiež políciu, aby oznámila výsledky preverovania údajnej korupcie Sulíka, o ktorej Matovič hovoril už skôr. Avizoval právne kroky, vrátane trestných oznámení.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.