J. Blanár: Stretnutie so S. Lavrovom bolo súčasťou diplomatického fóra

Bratislava 5. marca (TASR) - Stretnutie s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom bolo súčasťou diplomatického fóra. Vyplýva to z vyjadrenia ministra zahraničných vecí Juraja Blanára (Smer-SD) v reakcii na kritiku stretnutia.

"Organizátorom diplomatického fóra v Antalyi bol náš spojenec z NATO, Turecko, ktoré je Severoatlantickej aliancii jedným z najvýznamnejších partnerov a práve ktoré na fórum pozvalo ruského ministra Lavrova," uviedol na sociálnej sieti. Podotkol, že podstatou diplomacie je stretávať sa a komunikovať aj s ľuďmi, ktorí majú iný názor. Deklaroval, že zahraničnú politiku robí vláda tak ako avizovala, na všetky štyri strany. Položil tiež rečnícku otázku, či bude prezidentka v tejto súvislosti kontaktovať aj prezidenta Tureckej republiky Recepa Tayyipa Erdogana.

Blanár sa v dňoch 1. - 2. marca zúčastnil na treťom ročníku diplomatického fóra v tureckej Antalyi organizovaného pod záštitou prezidenta Tureckej republiky Recepa Tayyipa Erdogana. Stretol sa aj s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom, predmetom ich rokovaní bola aj vojna na Ukrajine.