L. Vašáková: Nemyslím si, že stredajšie rokovanie vlády bude posledné (2)

Bratislava 18. októbra (TASR) - Podpredsedníčka vlády Lívia Vašáková si nemyslí, že stredajšie rokovanie vlády odborníkov bude posledné. Ráta sa podľa nej ešte s jedným rokovaním. Uviedla to pred rokovaním vlády. Zároveň je spokojná so svojou päťmesačnou prácou v oblasti plánu obnovy a eurofondov.

Ďalšia budúcnosť ministra pôdohospodárstva Jozefa Bíreša je otvorená. Nevylúčil ani svoj návrat na Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR. O potenciáli svojho nástupcu povedal, že vždy záleží na tom, aké zázemie si minister vytvorí a akými ľuďmi sa obklopí.

Šéf envirorezortu Milan Chrenko sa vráti na svoje predchádzajúce pôsobisko do Európskej environmentálnej agentúry, ktorá sídli v dánskej Kodani. "Podarilo sa nám stihnúť veľa vecí, ktoré sme si predsavzali. Snažil som sa viesť rezort tak, že ochrana životného prostredia a adaptácia na zmenu klímy sú príležitosťou pre ľudí a biznis," podotkol Chrenko. Verí, že sa v rozbehnutých veciach bude pokračovať ďalej.

Ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Soňa Gaborčáková chce ostať v pôsobiť v sociálnej oblasti. Ministerka kultúry Silvia Hroncová plánuje takisto pracovať naďalej v oblasti kultúry a spolupracovať s kultúrnou obcou.

"Bol som štátny zamestnanec a tam sa aj v zmysle zákona o štátnej službe vrátim a budem pokračovať v štátnej službe na ministerstve zahraničných vecí. Zatiaľ si nevieme predstaviť, čo tam máme očakávať," povedal šéf rezortu obrany Martin Sklenár. Chce si tiež dopriať pár dní voľna.

Minister hospodárstva Peter Dovhun odovzdá novému ministrovi agendu a vráti sa naspäť do Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, odkiaľ bol uvoľnený.

Šéf rezortu diplomacie Miroslav Wlachvoský sa po odovzdaní funkcie najprv chystá na dovolenku. "Chcem si oddýchnuť a upratať si veci v hlave a potom sa rozhodnem, akým smerom sa budem ďalej pohybovať. Podľa toho, kto bude nástupca a akým spôsobom sa s ním bude dať rozprávať, uvidím, aký bude môj ďalší postup," povedal.

UPOZORNENIE: Správa bola rozšírená o 4. až 7. odsek.