M. Šimečka je ochotný prenechať prípadnú pozíciu predsedu vlády P. Pellegrinimu

Bratislava 7. októbra (TASR) - Šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka je pripravený v záujme vytvorenia štvorkoalície prenechať pozíciu premiéra predsedovi Hlasu-SD Petrovi Pellegrinimu. Podľa podpredsedu SaS Branislava Gröhlinga je potrebné ponúknuť Hlasu-SD aj pozíciu ministra vnútra.

"V záujme vytvorenia štvorkoalície som pripravený vzdať sa postu predsedu vlády v prospech Petra Pellegriniho, pričom PS bude trvať na obsadení postu ministra vnútra," zdôraznil Šimečka na sociálnej sieti.

Gröhling poukázal na to, že Hlas-SD si môže ako jediný vyberať, s kým pôjde do vlády. "Napokon som rád, že sa PS rozhodlo dať ponuku Hlasu na premiéra. Navyše ďalšou potešujúcou správou je, že po včerajšku je opäť za rokovacím stolom aj KDH," podotkol.

Na výber sú podľa neho dve možnosti. "Štvrtá vláda Smeru alebo vláda s Hlasom. Buď bude mať Smer pod palcom kompletne celý štát alebo vznikne slušná prozápadná vláda," doplnil Gröhling. Je podľa neho treba vyvinúť maximálne úsilie, aby vznikla vláda bez Smeru-SD.