M. Šimečka ocenil výzvu prezidentky a P. Pellegriniho na zmierenie spoločnosti

Bratislava 16. mája (TASR) - Podpredseda parlamentu a líder opozičného Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka ocenil výzvu prezidentky Zuzany Čaputovej a jej nástupcu Petra Pellegriniho na zmierenie spoločnosti. Ich spoločné vyhlásenie v reakcii na útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) považuje za silné politické gesto.

"Atentát na premiéra je útokom na demokraciu. Zo všetkého najviac teraz potrebujeme ukončiť špirálu útokov a obviňovania sa. Musíme k tomu prispieť každý svojím dielom, ako politici aj ako občania," poznamenal.

Šimečka pripomenul, že v reakcii na stredajší (15. 5.) útok na premiéra v Handlovej pozastavilo hnutie kampaň pred voľbami do Európskeho parlamentu. "Poskytujeme plnú súčinnosť a spoluprácu politickým partnerom pre upokojenie situácie na Slovensku," dodal.

Prezidentka a jej nástupca vo štvrtok informovali, že do Prezidentského paláca pozvú lídrov všetkých parlamentných politických strán. Chcú tak podľa vlastných slov upokojiť situáciu a odmietnuť násilie. Vyzvali tiež všetky strany, aby načas prerušili alebo výrazne utlmili kampaň pred blížiacimi sa eurovoľbami.