Martinská samospráva vybuduje na streche MsÚ fotovoltický zdroj energie

Martin 2. augusta (TASR) – Martinská samospráva vybuduje na streche mestského úradu (MsÚ) fotovoltický zdroj energie. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Kalmanovej bude jeho vybudovanie stáť 104.333 eur, pričom mesto získalo nenávratný finančný príspevok z Ministerstva životného prostredia SR vo výške 99.116 eur.

Doplnila, že výstavbu fotovoltického zdroja energie by mali dokončiť v septembri 2023. "Mesto dosiahne vďaka využitiu slnečnej energie na výrobu elektriny výraznú úsporu, zníženie nákladov na dodávku elektriny a zníženie produkcie emisií skleníkových plynov," uviedla.

Mesto podľa primátora Jána Danka plánuje využívať fotovoltické zdroje energie pri viacerých projektoch. "Zdroj na streche MsÚ je prvým z nich. Perspektívne pracujeme na vytvorení podobných zdrojov pre školy, školské zariadenia a iné mestské budovy," dodal.

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, štátneho rozpočtu a rozpočtu mesta Martin vo výške piatich percent, uzavrela hovorkyňa mesta.