MS: Tender na nový informačný systém obchodného registra stále neukončili

Bratislava 17. marca (TASR) - Verejnú súťaž na nový informačný systém obchodného registra stále neukončili. Na základe rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) bolo potrebné opätovné vyhodnotenie predložených ponúk. TASR to uviedla Miriama Gašparíková z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti (MS) SR.

"Akékoľvek informácie o priebehu procesu vyhodnocovania ponúk a o priebehu procesu neukončeného verejného obstarávania nie je možné poskytnúť," priblížila Gašparíková. Ako ďalej podotkla, o výsledku vyhodnotenia ponúk verejný obstarávateľ zverejní informáciu na profile verejného obstarávateľa vedeným Úradom pre verejné obstarávanie.

Rezort spravodlivosti vyhlásil tender ešte v júni 2022. Viackrát bola posunutá lehota na predkladanie ponúk. Nový informačný systém má plne nahradiť existujúce riešenie, ktoré je technicky zastarané. Predpokladaná cena celej zákazky je takmer 11,5 milióna eur bez DPH. Ide o dodávku samotného informačného systému, ako aj poskytovanie servisných služieb a rozvoj systému.