MV SR plánuje v najbližších dňoch požiadať o registráciu vlastnej autoškoly

Bratislava 10. augusta (TASR) - Ministerstvo vnútra (MV) SR plánuje v najbližších dňoch požiadať o registráciu vlastnej rezortnej autoškoly. Aktuálne sa kontrolujú a kompletizujú podklady. Vzhľadom na pravidelný kontakt s ministerstvom dopravy očakáva rezort vnútra hladký priebeh procesu registrácie. Pre TASR to uviedol tlačový odbor MV SR.

"Hlavným dôvodom opätovného zriadenia rezortnej autoškoly je operatívne zabezpečenie akcieschopnosti Hasičského a záchranného zboru a Policajného zboru s možnosťou školenia a výučby príslušníkov vo vlastnej réžii, rovnako úspory finančných prostriedkov, keďže nebude nutné zaraďovať ich do civilných autoškôl," načrtol rezort.

Autoškola bude k dispozícii primárne hasičom a policajtom, u ktorých je podmienkou pre plnenie služobných úloh disponovať oprávnením konkrétnej vodičskej skupiny či podskupiny.

Pôvodná autoškola MV SR ukončila svoju činnosť v roku 2015, jej fungovanie podľa minulých vyjadrení rezortu znemožnili legislatívne prekážky. Zmenilo sa to až po poslednej novele zákona.

Rezortnú autoškolu po 20 rokoch obnovilo v uplynulých rokoch aj Ministerstvo obrany SR.