MV SR spustilo výstavbu nového koordinačného strediska v Bratislave

Bratislava 20. septembra (TASR) - Ministerstvo vnútra (MV) SR spustilo v stredu výstavbu nového Koordinačného strediska integrovaného záchranného systému Bratislava v priestoroch budovy na Tomášikovej ulici v Bratislave. Celková hodnota investície sa odhaduje na približne 2,7 milióna eur. Suma zahŕňa stavebnú aj technologickú časť. Výstavba by mala byť zrealizovaná do konca roka 2024. TASR o tom informoval tlačový odbor MV SR.

"Nové špecializované pracovisko bude slúžiť na zabezpečenie príjmu a spracovania tieňových informácií na tiesňových linkách (112, 155 a 150) a riešenie mimoriadnych udalostí v rámci Bratislavského kraja," priblížil rezort. Podľa MV SR bude stredisko patriť medzi najmodernejšie pracoviská svojho druhu na Slovensku.

V priestoroch nového koordinačného strediska bude umiestnené pracovisko odboru krízového riadenia Okresného úradu Bratislava, operačné stredisko krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave a krajské operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby v Bratislave.

Pracovisko bude pozostávať z troch podlaží - na prvom podlaží budú obslužné priestory, ako sú šatne, relaxačné miestnosti a sociálne zariadenia, na druhom podlaží budú umiestnené dispečerské sály jednotlivých záchranných zložiek a tretie poschodie bude tvoriť priestor pre podporný personál.