MV:Šutaj Eštok podpísal v Taliansku dohodu o spolupráci v boji proti kriminalite

Bratislava 9. mája (TASR) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) podpísal so svojim talianskym náprotivkom Matteom Piantedosim medzivládnu dohodu o zintenzívnení policajnej spolupráce v boji proti medzinárodnej organizovanej kriminalite. TASR o tom informovali z tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR.

"Opäť vysielame jasný signál, že Slovenská republika je pripravená poskytnúť maximálnu súčinnosť v rámci boja proti medzinárodnej organizovanej trestnej činnosti," priblížil minister. K podpisu medzivládnej dohody prišlo v Taliansku v stredu 8. mája.

Dohoda má priniesť významné posilnenie vzájomných väzieb medzi policajnými zložkami oboch krajín a zvýšenie bezpečnosti občanov. Dohoda podľa ministerstva upravuje vzájomnú spoluprácu príslušných orgánov na účely predchádzania a boja proti kriminalite, vrátane foriem spoločného zásahu, vysielania expertov a ochrany svedkov.

Ministri diskutovali aj o téme migrácie a výzvach, ktorým obe krajiny v súčasnosti čelia. Obaja predstavitelia rezortov vnútra sa podľa ministerstva zhodli, že jediným účinným opatrením je zastaviť migračné toky ešte predtým, ako sa dostanú na územie Európskej únie.