NRSR: Matovič počas diskusie o PVV kritizoval vládu aj opozíciu

Bratislava 14. novembra (TASR) - Poslanec Národnej rady (NR) SR Igor Matovič (klub Slovensko, Za ľudí, KÚ) kritizoval počas utorkovej diskusie o programovom vyhlásení vlády (PVV) koalíciu aj opozíciu. Vláde vyčítal neplnenie sľubov spred volieb, hovoril o rozkrádaní štátu a korupcii. Kritizoval aj neúčasť všetkých ministrov a premiéra Roberta Fica (Smer-SD) na rokovaní parlamentu.

Matovič v pléne pripomenul predvolebné sľuby novej vlády a poukázal na jej aktuálne kroky. Hovorí o okrádaní dôchodcov či rodín s deťmi. Tvrdí, že jeho vláda prijala opatrenia na pomoc týmto skupinám napriek krízam, pričom vlády Smeru-SD podľa neho za osem rokov hojnosti urobili na pomoc ľuďom málo. Kritizoval aj vládne návrhy predložené na aktuálnu schôdzu NR SR. Novela zákona o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti podľa neho zoberie ľuďom nárok na včasné zákroky.

Líder hnutia Slovensko adresoval kritiku aj do radov opozície. Napriek tomu jej zástupcov, s výnimkou SaS, pozval 17. novembra o 17.00 h na Hodžovo námestie, kde jeho hnutie pripravuje podujatie k výročiu novembra 1989.