NRSR: Parlament opäť otvorí svoje brány pre verejnosť 1. septembra

Bratislava 14. augusta (TASR) - Parlament aj v tento rok otvorí svoje brány pre verejnosť. Deň otvorených dverí sa bude konať tradične na Deň Ústavy SR 1. septembra. TASR o tom informoval odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie Národnej rady (NR) SR. Dodal, že pri príležitosti 30 rokov štátnosti tiež pripravujú výstavu s názvom "My, národ slovenský".

"V hlavnej budove Národnej rady SR si návštevníci budú môcť prezrieť Hurbanovu sieň, známe obrazy Albína Brunovského či odfotiť sa pri známom rečníckom pulte v rokovacej sále," uviedla Kancelária NR SR. Návštevníkov čaká sprievodný program v areáli Bratislavského hradu, ktorý Kancelária NR SR chystá v spolupráci s viacerými rezortmi.

Možné bude vidieť aj vojenskú, policajnú či požiarnu techniku a rôzne statické a dynamické ukážky Pohotovostného policajného útvaru a Finančnej správy SR. Návštevníci sa podľa Kancelárie NR SR budú môcť stretnúť aj s poslancami parlamentu.

"Tradične bude mať verejnosť počas celého dňa voľný prístup aj do priestorov Bratislavského hradu, kde sa nachádzajú expozície Slovenského národného múzea," skonštatovala Kancelária NR SR. Zároveň si návštevníci budú môcť pozrieť aj za bežných okolností verejne nesprístupnené reprezentačné priestory, ako napríklad Prijímaciu sálu, Veľkú rokovaciu sálu či Zrkadlovú sieň, ktoré slúžia prevažne na oficiálne prijímanie zahraničných ústavných činiteľov.

Kancelária NR SR podotkla, že v minulom roku na parlamentných prehliadkach privítali 13.600 návštevníkov všetkých vekových kategórií a zo všetkých kútov Slovenska.