NRSR: Parlamentné výbory poznajú svojich predsedov

Bratislava 25. októbra (TASR) - Výbory Národnej rady (NR) SR už poznajú svojich predsedov. Zvolení boli na stredajšej ustanovujúcej schôdzi parlamentu na základe dohody, že koalícia obsadí 12 predsedníckych postov a opozícia sedem.

Predsedom Ústavnoprávneho výboru NR SR bude Miroslav Čellár (Hlas-SD). Do čela Výboru NR SR pre financie a rozpočet zvolilo plénum Jána Blcháča (Hlas-SD). Výbor NR SR pre európske záležitosti povedie Ján Ferenčák (Hlas-SD), šéfkou Výboru NR SR pre vzdelávanie, mládež, vedu a šport sa stala Lucia Kurilovská (Hlas-SD) a Výbor NR SR pre kultúru a médiá povedie Roman Michelko (SNS).

Vladimír Baláž (Smer-SD) povedie Výbor NR SR pre zdravotníctvo a Tibor Gašpar (Smer-SD) Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť. Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie povedie Rudolf Huliak (SNS). Šéfom Výboru NR SR pre sociálne veci sa stal Ján Richter (Smer-SD).

Výbor NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj povedie Michal Šipoš (Slovensko, Za ľudí, KÚ) a do čela Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti zasadne Róbert Puci (Hlas-SD).

Predsedom Zahraničného výboru NR SR bude Marián Kéry (Smer-SD). Predsedníčkou Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny bude Lucia Plaváková (PS).

Za predsedu Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu zvolili Romana Mikulca (Slovensko, Za ľudí, KÚ). Predsedníčkou Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby bude Mária Kolíková (SaS), šéfom Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva sa stal Tomáš Valášek (PS) a predsedníčkou Výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu bude Irena Bihariová (PS).

Ešte skôr počas stredy zvolili poslanci Mariána Saloňa (Smer-SD) za šéfa Mandátového a imunitného výboru NR SR a Veroniku Remišovú (Slovensko, Za ľudí, KÚ) za predsedníčku Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií.