NRSR: Poslanci rokujú k návrhu na skrátené konanie k novele Trestného zákona

Bratislava 27. februára (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR začali rozpravu k návrhu na skrátené legislatívne konanie k novele Trestného zákona. Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD) v úvode diskusie predstavil návrh na skrátené konanie. Do rozpravy sa prihlásilo písomne osem opozičných poslancov, z toho štyria vystúpia za klub s rozsahom 30 minút. Zvyšní majú na svoj príhovor 20 minút.

Susko priblížil, že vláda je presvedčená o tom, že premlčacie lehoty nastavené novelou Trestného zákona z 8. februára obstoja. V určitých prípadoch však môže podľa vlády nastať situácia, že tieto lehoty môžu byť nedostatočné, a preto vyhovuje spoločenskej objednávke.

Naliehavosť prijatia návrhu zákona v skrátenom legislatívnom konaní vyplýva podľa Suska predovšetkým z nevyhnutnosti zachovať a zabezpečiť dĺžku premlčacej lehoty pre trestné činy proti životu a zdraviu, trestné činy proti slobode a ľudskej dôstojnosti, trestné činy proti rodine a mládeži a trestné činy proti iným právam a slobodám.