NRSR: Poslanci ukončili deň diskusiou k novele o ochrane verejného zdravia

Bratislava 7. mája (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili utorkový rokovací deň 12. schôdze diskusiou k vládnemu návrhu novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Legislatíva má zvýšiť ochranu zdravia zamestnancov. Súvisí s transpozíciou smernice Európskeho parlamentu a Rady Európskej únie. Parlament o nej rokuje v druhom čítaní.

V diskusii vystúpilo viacero opozičných poslancov. Poslanec Ján Horecký (KDH) predniesol aj pozmeňujúci návrh týkajúci sa zmien školského zákona s cieľom vypustiť ustanovenie o vyučovaní telesnej a športovej výchovy schválené v predchádzajúcom volebnom období. Reagoval tak aj na pozmeňujúci zákon schválený k tejto legislatíve na výbore.

Poslanci budú pokračovať v schôdzi vo štvrtok (8. 5.) rokovaním o vládnom návrhu novely zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy v druhom čítaní. Jeho cieľom je zosúladenie národnej právnej úpravy s novými európskymi fiškálnymi pravidlami. Ide najmä o prevzatie limitu verejných výdavkov na ukazovateľ čistých výdavkov.