NRSR: Poslankyne Vaľová a Záborská sa ujali mandátu, nastúpili ďalší náhradníci

Bratislava 14. novembra (TASR) - Do Národnej rady (NR) SR nastúpili zvolené poslankyne Jana Vaľová (Smer-SD) a Anna Záborská (Slovensko, Za ľudí. KÚ), ktoré sa ospravedlnili z ustanovujúcej schôdze. V úvode utorkového rokovania zložili poslanecký sľub a ujali sa mandátov. Do lavíc zasadli aj náhradníci za poslancov, ktorí odišli na pozície v exekutíve.

V poslaneckých laviciach patriacich Smeru-SD nahradil Juraja Gedru náhradník Jaroslav Mego, Igora Chomu zas Michal Kapuš a namiesto Igora Melichera prišiel Pavol Goga. Náhradník nastúpil aj miesto Jozefa Smatanu, je ním Peter Sokol.

Náhradníci prišli aj do klubu Hlas-SD. Keďže do exekutívy odišiel náhradník za ministra školstva Tomáša Druckera Ján Hrubý, jeho miesto v parlamente obsadil Zdenko Svoboda. Michala Kaliňáka vystriedala Paula Puškárová, Luciu Kurilovskú zas Michal Bartek a Kamila Šaška Zdenka Mačicová.

Zmeny sa dotkli aj klubu SNS. Miesto Filipa Kuffu mal nastúpiť europoslanec Miroslav Radačovský, ten sa však rozhodol neuplatniť si mandát. Náhradníkom je tak Karol Farkašovský. Štefana Kuffu vystriedala v poslaneckých laviciach Dagmar Kramplová.

Poslanci zložili sľub do rúk predsedu NR SR Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Predpísaný sľub znie: "Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života."