NRSR: Predsedom poslaneckého klubu Progresívneho Slovenska bude M. Dubéci

Bratislava 24. októbra (TASR) - Predsedom poslaneckého klubu Progresívneho Slovenska (PS) bude jeho zakladajúci člen Martin Dubéci. Na svojom zasadnutí to odhlasovali zvolení poslanci Národnej rady (NR) SR za hnutie. Za podpredsedníčku klubu zvolili členku predsedníctva PS Simonu Petrík. TASR o tom informovali z komunikačného oddelenia PS.

Novozvolený predseda si uvedomuje, že viesť najsilnejší opozičný klub je najmä obrovská zodpovednosť. "Chceme vybudovať kvalitnú parlamentnú platformu, dohliadať na kroky predstaviteľov vlády, upozorňovať na prešľapy a navrhovať, ako veci robiť lepšie. Osobne budem čo najlepšie obhajovať hodnoty a ciele PS aj v kontakte s vedením NR SR a ostatnými poslaneckými klubmi. Zároveň sa chcem venovať aj zlepšeniu vnútorného fungovania parlamentu," uviedol.

Dubéci vyštudoval spoločenské vedy. Stál pri založení PS a posledné roky pracoval ako generálny manažér kultúrneho centra Tabačka v Košiciach. Regiónu sa chce venovať aj vo svojej poslaneckej práci.

PS získalo v parlamentných voľbách 17,96 percenta hlasov, v NR SR bude mať 32 poslancov.

Ustanovujúca schôdza parlamentu sa uskutoční v stredu (25. 10.). Poslanci na nej zložia sľub, čím sa ujmú mandátu. Zvoliť majú aj nového predsedu a podpredsedov parlamentu, utvoria si kluby a parlamentné výbory.