NRSR: Šimečka nebude predsedom poslaneckého klubu PS, kandidátov neprezradil

Bratislava 18. októbra (TASR) - Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka nebude predsedom poslaneckého klubu hnutia. Nepovedal zatiaľ mená možných favoritov, rozhodnúť má klub. Čo sa týka jeho nominácie na podpredsedu Národnej rady (NR) SR, o podpore ostatných opozičných strán podľa jeho slov zatiaľ explicitne nerokovali.

Šimečka priblížil, že vznikajúci poslanecký klub hnutia má zasadnúť ešte pred ustanovujúcou schôdzou parlamentu. Ozrejmil, že PS bude mať záujem o predsednícky post v ľudskoprávnom a v kontrolných výboroch. "Špeciálne pri tejto koalícii sú nesmierne dôležité," poznamenal.

Deklaroval, že hnutie sa bude snažiť o spoluprácu so zvyškom opozície najmä v kľúčových zápasoch o právny štát, spravodlivosť a zahraničnopolitickú orientáciu. Poznamenal, že opozičná spolupráca nemusí byť jednoduchá vzhľadom na "komplikované osobné vzťahy". Usilovať sa však o ňu chce.

Nominanti SNS na posty ministrov životného prostredia a kultúry sú podľa Šimečku nielen neskúsení, ale svoju neskúsenosť navyše prekrývajú šírením nenávisti a hoaxov. Skonštatoval, že ani Rudolf Huliak, ani Martina Šimkovičová nie sú ľudia, ktorí by mali viesť tieto rezorty.