Opozícia žiada mimoriadny výbor pre ministrovu účasť v relácii s Danielom B.

Bratislava 22. marca (TASR) - Opozícia žiada mimoriadny Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, na ktorý chce predvolať ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD). Dôvodom je jeho vystúpenie v relácii s medzinárodne hľadaným Danielom B. Člen výboru Juraj Krúpa (SaS) hovorí o absolútne neprijateľnom správaní. TASR o tom informoval hovorca strany SaS Ondrej Šprlák.

"Vystupovanie ministra vnútra v relácii s trestne stíhaným človekom, ktorého Slovenská republika žiada vydať pred spravodlivý súd, je popretím dôvery v orgány činné v trestnom konaní. Navyše, tento človek zverejnil mená radových policajtov a ich súkromnú adresu, čím ohrozil ich bezpečnosť. Miesto toho, aby sa Šutaj Eštok voči takémuto konaniu ohradil, spolu s ním konšpiroval a zabával sa na zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry," uviedol Krúpa.

Ak mimoriadny brannobezpečnostný výbor nebude pre neprítomnosť koaličných poslancov uznášaniaschopný, predseda SaS Branislav Gröhling chce zvážiť ďalšie kroky.

Minister vnútra v reakcii na tohtotýždňovú kritiku opozície argumentoval potrebou informovať aj v alternatívnych médiách. Poukázal aj na prezumpciu neviny. Skonštatoval, že keď prijal pozvanie do alternatívneho média, netušil, o aký formát pôjde. V diskusii bolo podľa neho asi 50 ľudí, hľadaný sa pripojil cez stream. Extrémistické názory odmieta. Jeho účasť v relácii namietali okrem SaS aj predstavitelia strán PS, KDH aj hnutia Slovensko.

UPOZORNENIE: TASR sa pokúsi získať reakciu ministra vnútra.