Oprava: R. Chovanec ocenil 4 osobnosti za prínos pri šírení dobrého mena SR...

Domáca redakcia TASR prosí odberateľov, aby si v správe R. Chovanec ocenil 4 osobnosti za prínos pri šírení dobrého mena SR v zahraničí, vydanej o 10.36 h, opravili 2. vetu v 1. odseku:

Ocenenia im udelil vo štvrtok (9. 11.) za prítomnosti šéfa rezortu Juraja Blanára (Smer-SD) na samite SlovakAid Development v Bratislave.

Správne má byť:

Ocenenia im udelil vo štvrtok (9. 11.) na samite SlovakAid Development v Bratislave.

Za chybu sa ospravedlňujeme.

Nasleduje opravené znenie:

Bratislava 10. novembra (TASR) - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR Rastislav Chovanec ocenil štyri osobnosti za mimoriadny prínos pri šírení dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí. Ocenenia im udelil vo štvrtok (9. 11.) na samite SlovakAid Development v Bratislave.

Plakety si prevzali Andrea Najvirtová (Človek v ohrození), Šárka Petrová (Shingala Azad) a Peter Hulényi (MZVEZ SR). Ocenenie získal in memoriam aj profesor Vladimír Krčméry (Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety).

"Svojou neúnavnou prácou, odhodlaním, zanietením a ochotou pomáhať tým najzraniteľnejším ste pre nás všetkých inšpiráciou. Pomáhaním tým, ktorí to potrebujú, nielen zlepšujete ich životy, zároveň posilňujete vzťahy a väzby s krajinami a ich obyvateľmi v rôznych častiach sveta. Aj vďaka vašej práci si uvedomujeme, že pre riešenie výziev súčasného sveta je nevyhnutná spolupráca medzinárodného spoločenstva," vyhlásil Chovanec.

Samit, ktorého cieľom je zhodnotiť výsledky a úspechy poskytovania slovenskej humanitárnej spolupráce a rozvojovej pomoci v zahraničí, sa končí v piatok.