Oznámenie: Akreditácia na návštevu izraelského prezidenta Isaaca Herzoga v SR

Na pozvanie prezidentky SR Zuzany Čaputovej pricestuje v pondelok 4. septembra na oficiálnu návštevu Slovenska prezident Izraela Isaac Herzog.

SR a Izrael si tento rok pripomínajú 30. výročie diplomatických vzťahov a bilaterálne vzťahy medzi krajinami sa v poslednom období výrazne zintenzívnili. Hlavy štátov budú rokovať najmä o prehĺbení ekonomickej spolupráce v oblasti IT, technológií a inovácii ako aj o obrannej spolupráci. Diskutovať budú aj o bezpečnostnej situácii v súvislosti s vojnou na Ukrajine a situácii na Blízkom východe.

Program návštevy:

11.00 Oficiálny privítací ceremoniál, fototermín, zápis do knihy hostí

11.15 Spoločné rokovanie prezidentky SR s prezidentom Izraela

11.30 Plenárne rokovanie

12.00 Vyhlásenia prezidentov pre médiá

Akreditácia: V prípade záujmu o mediálne pokrytie návštevy je potrebné sa vopred akreditovať zaslaním požadovaných údajov (meno, redakcia, funkcia, e-mail, telefón, číslo OP) na adresu [email protected] najneskôr do nedele 3. septembra, do 12.00 h.

TASR o tom dnes informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.