Oznámenie: Beh na počesť vojnových veteránov

Ministerstvo obrany SR pozýva na tradičný Beh na počesť vojnových veteránov, ktorý sa začne v sobotu 11. novembra o 11.11 h na vojnovom cintoríne v Kopčanoch, v mestskej časti Bratislava-Petržalka.

Na trati dlhej približne 5,2 kilometrov bude štartovať maximálne 300 bežcov vrátane slovenských profesionálnych vojakov. Vzdať úctu vojnovým veteránom a padlým vojakom prídu aj športovci Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica či študenti Akadémie Ozbrojených síl SR v Liptovskom Mikuláši. Bežať sa bude v siedmich kategóriách.

Registrácia: https://www.kril.sk/registracia/bnpvv

Ministerstvo obrany SR si Medzinárodný deň vojnových veteránov pripomenie v najbližších dňoch v rámci viacerých aktivít.

Pietna spomienka bude v sobotu 11. novembra na vojnovom cintoríne v Kopčanoch, v mestskej časti Bratislava-Petržalka.

Štátny tajomník MO SR Igor Melicher si zároveň dnes, vo štvrtok 9. novembra pri Pamätníku príslušníkov západného odboja na Šafárikovom námestí v Bratislave uctí pietnou spomienkou hrdinov bojujúcich na bojiskách západnej Európy, severnej Afriky a Blízkeho východu.

Obete oboch svetových vojen a všetkých vojnových konfliktov si štátny tajomník MO SR pripomenie pietnym aktom aj v piatok 10. novembra v Múzeu SNP v Banskej Bystrici.

Na znak úcty vojnovým veteránom bude symbolom 11. novembra (červenými makmi) vysvietený aj Bratislavský hrad. Profesionálni vojaci budú pri príležitosti Medzinárodného dňa vojnových veteránov červený mak rozdávať vo viacerých mestách na Slovensku v rámci šírenia osvety medzi verejnosťou, ktorá sa tak bude môcť dozvedieť viac o tomto dni a jeho tradícii.

TASR o tom dnes informovali z komunikačného odboru MO SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.