Oznámenie: Firesfest 2024 a TK ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka

Experiment hasenia elektromobilu v uzavretom priestore sa uskutoční 25. apríla o 10.00 h v areáli Výcvikového centra Hasičského a záchranného zboru Lešť.

Získané výsledky z experimentu, ktorý vykoná Prezídium Hasičského a záchranného zboru, budú slúžiť ako podklad na tvorbu interných predpisov, technických noriem a všeobecne záväzných predpisov a tiež ako učebný materiál pre hasičov.

Po experimente bude nasledovať TK ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka, ministerky hospodárstva SR Denisy Sakovej, prvej štátnej tajomníčky MV SR Lucii Kurilovskej a prezidenta Hasičského a záchranného zboru Adriána Mifkoviča.

Informácia pre médiá: Na podujatie a tlačovú konferenciu je potrebná akreditácia zaslaním údajov (názov redakcie, meno a priezvisko, trvalý pobyt, číslo OP) na adresu [email protected] najneskôr do utorka 23. apríla do 12.00 h.

Príchod novinárov sa očakáva do 09.30 h. Adresa miesta stretnutia: Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru v Malackách, Továrenská 1. Nasledovať bude presun kyvadlovou dopravou na miesto konania akcie v areáli Výcvikového strediska Hasičského a záchranného zboru Lešť.

TASR o tom dnes informovali z tlačového odboru MV SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.