Oznámenie: Minister Wlachovský sa zúčastní na neformálnom stretnutí šéfov...

Oznámenie: Minister Wlachovský sa zúčastní na neformálnom stretnutí šéfov diplomacií krajín EÚ v Tolede

Bratislava/Toledo 30. augusta (TASR) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Wlachovský odcestuje 30. augusta 2023 do Španielskeho kráľovstva.

Na pozvanie vysokého predstaviteľa Európskej únie (EÚ) pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josepa Borrella a španielskeho predsedníctva Rady EÚ sa v Tolede zúčastní na dvojdňovom neformálnom zasadnutí šéfov diplomacií členských krajín Únie.

Hlavnými témami rokovaní ministeriek a ministrov budú pokračujúca vojenská agresia Ruska proti Ukrajine a dianie v africkom regióne Sahel s dôrazom na vývoj situácie v Nigeri, kde sa v júli uskutočnil prevrat.

TASR o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.