Oznámenie: Podujatie Ministerstva dopravy SR - Študuj dopravu

Ministerstvo dopravy SR pozýva žiakov základných a stredných škôl na podujatie pod názvom Študuj dopravu. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 7. septembra od 09.00 do 13.00 h na parkovisku pri železničnej stanici vo Vrútkach.

Návštevníkom podujatia vystavovatelia predstavia študijné odbory z oblasti dopravy, ktoré môžu študovať na rezortných stredných odborných školách, prípadne vysokých školách. Žiaci a študenti dostanú kariérové poradenstvo s odporúčaním ďalšieho študijného smerovania a výberu povolania.

Súčasťou programu bude aj riadenie rušňa prostredníctvom vlakového trenažéra či prehliadka priestorov autobusu, kamióna alebo rušňa. Záujemcovia si budú môcť vyskúšať dopravné simulátory vrátane simulátora nárazu vozidla, ale aj nácvik poskytovania prvej pomoci.

TASR o tom dnes informoval Marián Petro z odboru komunikácie MD SR.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.