Oznámenie: Prezentácia prvého vozidla 8x8 Patria pre OS SR

Prezentácia prvého bojového obrneného vozidla Patria AMVXP 8x8, ktoré bude z Fínska dodané na Slovensko, sa uskutoční v utorok 26. septembra o 14.00 h v priestoroch Ministerstva obrany SR na Kutuzovovej 8 v Bratislave.

Vozidlo 8x8 v modifikácii pre zdravotnícke účely si pred konečnou finalizáciou v slovenskom štátnom podniku Konštrukta-Defence pozrie minister obrany SR Martin Sklenár spolu so štátnym tajomníkom Marianom Majerom a náčelníkom Generálneho štábu OS SR Danielom Zmekom či s ďalšími predstaviteľmi rezortu obrany a OS SR, ako recipientmi tejto novej techniky.

Prezentácia sa uskutoční za prítomnosti zástupcov výrobcu vozidiel - spoločnosti Patria Land Oy a hlavného subkontraktora projektu, štátnej akciovej spoločnosti Konštrukta-Defence.

Program:

13.30 h - možnosť pre zástupcov médií vyhotoviť si zábery/fotografie vozidla

14.00 h - prehliadka vozidla, následne tlačové vyhlásenie pri technike

Príchod zástupcov médií sa očakáva do 13.20 h.

Pre účasť médií je potrebná akreditácia na emailovej adrese: [email protected] do pondelka 25. septembra, do 14.00 h.

Pre akreditáciu je potrebné uviesť:

- meno a priezvisko každého člena štábu/redakcie

- kontaktný telefón a email

- evidenčné číslo motorového vozidla

TASR o tom dnes informovala hovorkyňa MO SR Mária Precner.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.