Pellegrini: Rokovanie vlád je najlepšou odpoveďou na otázky o vzťahu k Ukrajine

Bratislava 11. apríla (TASR) - Spoločné rokovanie slovenskej a ukrajinskej vlády o konkrétnych formách pomoci Ukrajine je tou najlepšou odpoveďou na všetky otázky, aký je vzťah Slovenska k jeho východnému susedovi. Zvolený prezident Peter Pellegrini to uviedol na sociálnej sieti po štvrtkovom spoločnom zasadnutí slovenského a ukrajinského kabinetu v Michalovciach.

"Nikdy sme nespochybnili utrpenie ľudí postihnutých vojnou. Naopak, Slovensko poskytlo Ukrajine naozaj všestrannú pomoc - od štátu, cez obce a mestá, až po obrovské nasadenie ľudí, ktorí za dva roky obetovali svoj čas, energiu i peniaze na pomoc obetiam vojny," vyhlásil Pellegrini.

Upozornil, že vlády sa dohodli na konkrétnych krokoch, ktorými sa Slovensko môže a chce podieľať na humanitárnej a ekonomickej pomoci Ukrajine, ako aj na jej následnej obnove. "Je to skutočná pomoc, z ktorej budú profitovať obyvatelia Ukrajiny, ale aj východného Slovenska," poznamenal.

Pellegrini si želá, aby na Ukrajine čím skôr zavládol mier a skončilo sa zabíjanie. "Pomoc, solidarita a mier. Po dnešnom rokovaní oboch vlád musí byť aj vo svete jasné, že to nie sú len slová, ale aj hodnoty Slovenska potvrdené konkrétnymi krokmi," zhodnotil.