Piešťany: Záver týždňa spestria umelci Street Art festivalu

Piešťany 1. augusta (TASR) – Centrum kúpeľného mesta Piešťany sa pripravuje na Street Art festival v závere týždňa. V piatok (4. 8.) a v sobotu (5. 8.) ožije vystúpeniami pouličných a word music umelcov, ktorí sa predstavia divákom na viacerých miestach. Informujú o tom organizátori na webe podujatia.

Headlinermi 8. ročníka mestského festivalu sú Alicia Edelweiss, srbské duo Alice in WonderBand, Casa Nomada z Portugalska a líder piešťanskej folk-rockovej skupiny Slniečko alebo Punto & rybacé hlavy Peter Remiš. Okrem oficiálneho programu je súčasťou festivalu aj voľná zóna Zahraj si, určená interpretom, ktorí chcú prezentovať svoju autorskú tvorbu.

Vystúpenia sa budú konať pri Kolonádovom moste, v Žiwell Kursalone, v Sade Andreja Kmeťa, na Winterovej ulici a v partnerských reštauráciách a kaviarňach. K Street Art festivalu patrí aj program pre deti, ktorý pripravuje mestská knižnica mesta na trase Kolonádový most - Pribinova - Sad A. Kmeťa - Námestie slobody. V Piešťanskom informačnom centre bude otvorený Hlavotoč - výstava prác ukrajinského karikaturistu Vladimíra Kazanevského. Podujatie sa má konať za každého počasia, v prípade nepriaznivého sa hlavné programy uskutočnia v ŽiWell Kursalone.