Plán obrazového spravodajstva a videoservisu na pondelok 6. novembra 2023

Bratislava

09.00 Otvorenie Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2023

Súčasťou otvorenia bude aj diskusia s profesorom Františkom Urbanom z Ústavu energetických strojov a zariadení Strojníckej fakulty STU v Bratislave a Tomášom Škumátom, ktorý získal Cenu Aurela Stodolu za najlepšiu dizertačnú prácu.

BRATISLAVA (FOTO+VIDEO)

10.00 Vyhlásenie pre médiá ministra životného prostredia SR Tomáša Tarabu a ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richarda Takáča po spoločnom rokovaní

Téma: Nová politická kultúra a spolupráca medzi ministerstvami životného prostredia a pôdohospodárstva

BRATISLAVA (FOTO+VIDEO+LIVE)

Predseda vlády SR Robert Fico dnes navštívi ďalšie ministerstvá:

10.30 h - Ministerstvo kultúry SR

BRATISLAVA (FOTO+VIDEO+LIVE)

11.30 h - Ministerstvo obrany SR

BRATISLAVA (FOTO+VIDEO+LIVE)

12.30 h - Ministerstvo financií SR

BRATISLAVA (FOTO+VIDEO+LIVE)

13.30 basketbal-ženy - mediálny brífing pred zápasmi kvalifikácie ME 2025 s Tureckom a Rumunskom

BRATISLAVA (FOTO+VIDEO)

14.30 Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijme generálneho riaditeľa Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Rafaela Grossiho počas jeho návštevy na Slovensku. Súčasťou prijatia bude fototermín na začiatku rokovania

BRATISLAVA (FOTO)

15.00 hokej - zraz reprezentácie SR pred Nemeckým pohárom

BRATISLAVA (FOTO+VIDEO)

18.00 Slávnostné otvorenie Festivalu slobody

Súčasťou podujatia bude udeľovanie Ceny Ústavu pamäti národa.

BRATISLAVA (FOTO)

Regióny

11.45 Brífing Slovenských elektrární - elektráreň Mochovce

Témy: Ukončenia energetického spúšťania 3. bloku elektrárne Mochovce a jeho uvádzania do prevádzky. Návšteva generálneho riaditeľa Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Rafaela Mariana Grossiho v Mochovciach.

MOCHOVCE (FOTO+VIDEO)

14.00 Exkurzia do závodu na spracovanie elektroodpadu Zedko

BANSKÁ BYSTRICA (FOTO)

ZAHRANIČIE:

PRAHA - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár uskutoční oficiálnu návštevu Českej republiky, počas ktorej bude rokovať so svojím rezortným partnerom Janom Lipavským.

ANKARA - Minister zahraničných vecí USA Antony Blinken bude počas návštevy Turecka so svojím náprotivkom Hakanom Fidanom a ďalšími tureckými predstaviteľmi rokovať o vojne medzi Izraelom a Hamasom. Stretnutie s prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom plánované nie je.

BRUSEL - Jordánsky kráľ Abdalláh II. sa v sídle Severoatlantickej aliancie stretne s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom. Vystúpi tiež na pôde Severoatlantickej rady (NAC).

DOROHUSK - Poľskí vodiči kamiónov chcú zablokovať hraničné priechody s Ukrajinou na protest proti liberalizácii pravidiel EÚ pre ukrajinských vodičov.

BRUSEL – Začne sa megaproces so 125 osobami obvinenými z obchodovania s drogami, ktorých zatkli vďaka prelomeniu šifrovaných komunikačných nástrojov používaných zločincami – Encrochat, Sky ECC a ANOM. Trvať by mal do 8. marca 2024.

PARÍŽ - Začiatok procesu s francúzskym ministrom spravodlivosti Éricom Dupondom-Morettim, obvineným zo zneužitia funkcie a zasahovania do práce sudcov, s ktorými mal spory ešte ako advokát. (do 17. 11.)

SEVILLA - Začiatok dvojdňového Summitu o vesmíre, ktorý organizuje Európska vesmírna agentúra (ESA). Účastníci budú okrem iného diskutovať o európskej stratégii výskumu vesmíru. (do 7. 11.)

NEW YORK - Bývalý americký prezident Donald Trump bude vypovedať pod prísahou v súdnom procese, v ktorom je spolu so svojimi dvoma synmi a ďalšími osobami obvinený, že nadhodnotil majetok svojej rodinnej firmy Trump Organization, aby získal lepšie podmienky na pôžičky a poistenie.

PEKING - Austrálsky premiér Anthony Albanese pokračuje v návšteve Číny, stretne sa s prezidentom Si Ťin-pchingom. (do 7. 11.)

ZAHRANIČIE ŠPORT:

NHL, NBA

02.00 tenis - MS WTA Tour semifinále

(Cancún/Mex.)

18.30 futbal - 11. kolo Serie A

18.30 Frosinone Calcio - Empoli FC

20.45 Turín FC - US Sassuolo

21.00 futbal - 11. kolo Premier League

Tottenham Hotspur - Chelsea FC