Podnikatelia odsúdili útok na premiéra Roberta Fica (2)

Bratislava 16. mája (TASR) - Stredajší (15. 5.) útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej odsúdili aj podnikatelia.

Ako uviedla Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR, tento útok je neprijateľným a neospravedlniteľným aktom násilia. "Musíme sa naučiť rešpektovať odlišné názory a komunikovať slušným spôsobom, tak ako nám to umožňuje parlamentná demokracia. Vyzývame politických predstaviteľov, ale aj širokú verejnosť, aby bola v týchto chvíľach súdržná a neprehlbovala napätie," dodala asociácia s tým, že premiérovi želá veľa síl a skoré uzdravenie.

Útoky na politikov a verejných činiteľov odsúdila aj Republiková únia zamestnávateľov (RÚZ). "Násilie v civilizovanej spoločnosti sa nedá tolerovať a útok na predsedu vlády je v Európe 21. storočia nepredstaviteľný. Premiérovi Robertovi Ficovi prajeme skoré uzdravenie a veríme, že tento barbarský čin bude čo najskôr objasnený," uviedla.

Atentát na Roberta Fica je podľa predsedu Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory Petra Mihóka smutným, ale pravdivým obrazom neprimeraného spolitizovania a umelého rozdelenia slovenskej spoločnosti. "Spoločnosti, v ktorej individuálne záujmy a neprimerané ambície potláčajú základné ľudské hodnoty. Spoločnosti, v ktorej sme akosi zabudli na súdržnosť a vzájomný rešpekt," dodal.

Útok taktiež ostro odsúdila Asociácia priemyselných zväzov a dopravy (APZD). "Násilie nemá miesto v civilizovanej spoločnosti a je v priamom rozpore s hodnotami, ktoré ako asociácia zastávame. Ohrozuje nielen bezpečnosť jednotlivcov, ale aj stabilitu a integritu našej demokracie," uviedla s tým, že zároveň vyzvala všetky zainteresované strany, aby vzájomné nezhody riešili cestou spolupráce

a konštruktívneho dialógu.

UPOZORNENIE: Správa bola rozšírená o posledný odsek.