Politika: Hnutie OĽANO a priatelia plánuje v novembri snem (2)

Bratislava 22. októbra (TASR) - Hnutie OĽANO a priatelia by malo mať snem v novembri. Pre TASR to uviedol poslanec a člen predsedníctva hnutia Michal Šipoš. Predpokladá, že snem sa bude konať v termíne okolo 17. novembra tak ako v minulosti. Podľa stanov hnutia sa na jeseň končí mandát šéfovi OĽANO a priatelia Igorovi Matovičovi. Šipoš potvrdil, že na sneme sa bude voliť predseda.

Na sneme sa budú podľa Šipoša preberať všetky záležitosti, o ktorých hovorí zákon. "Potrebujeme si navoliť orgány, potrebujeme si prejsť, ako budeme fungovať v opozícii, ako budeme fungovať v rámci nášho hnutia," doplnil s tým, že novým poslancom budú ponúkať členstvo v hnutí.

Hovorca OĽANO a priatelia Matúš Bystriansky pre TASR povedal, že voľba predsedu hnutia prebehne v súlade so stanovami. Tie hovoria, že predseda je volený snemom na štyri roky. Matoviča zvolili za predsedu na sneme v októbri 2019.

Matovič sa téme predsedníckej stoličky venoval aj vo volebnej kampani. Septembrové parlamentné voľby mali byť súbojom o nového predsedu hnutia. Šéfom hnutia mal byť ten z dvojice Matovič a volebná líderka Erika Jurinová, kto získa viac krúžkov. Matovič získal 178.614 platných prednostných hlasov a Jurinová 69.638 hlasov. Matovič po voľbách potvrdil, že ostáva predsedom OĽANO a priatelia.

Šipoš pre TASR dodal, že nevidí zmysel uchádzať sa o funkciu predsedu. "Nemám takúto ambíciu. Podľa toho, ako dopadli voľby, je jasné, že Igor Matovič mal silnejší mandát ako Erika Jurinová," povedal s tým, že to je pre neho rozhodujúce. Doplnil, že ktokoľvek z hnutia môže kandidovať na predsedu.

UPOZORNENIE: Správa bola aktualizovaná v 1. odseku a rozšírená o posledný odsek.