Politika: SNS apeluje pri PVV na národné záujmy a obnovu pamiatok

Bratislava 4. novembra (TASR) - Slovenská národná strana chce pri schvaľovaní Programového vyhlásenia vlády (PVV) klásť dôraz na národné záujmy občanov. Apeluje na obnovu kultúrnych pamiatok, hovorí aj o zmene legislatívy. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré TASR poskytla hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová.

"Naša republika potrebuje zákony, ktoré pomôžu nielen voličom tejto vlády, ale všetkým občanom bez rozdielu," uviedla strana. Poukázala na to, že máme vyše 16.000 kultúrnych pamiatok. Strana zdôraznila potrebu ich obnovy a výhod, ktoré z toho pre krajinu plynú.

Dodala, že zmenou legislatívy sa dá docieliť urýchlenie rekonštrukcie. Poukázala i na možnosť vyvíjať edukatívne, kultúrne či športové aktivity na pomoc rozvoja cestovného ruchu s ohľadom na životné prostredie. Vytvoriť sa tak podľa slov SNS dajú pracovné príležitosti aj priestor na návštevy turistov.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) počas týždňa potvrdil, že formulujú PVV a na jeho zostavenie potrebujú asi dva týždne. Argumentoval potrebou dohody medzi stranami Smer-SD, Hlas-SD a SNS.